×
IEŠKOTI
KiekvienamStudentui.lt
Saugi vieta užduoti klausimus
 apie gyvenimą ir Dievą
Dievo egzistavimas

Ar Dievas yra tikras?

Mokslas pateikia svarų argumentą, kodėl reikia tikėti Dievu. Kodėl DNR yra svarbu?

WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More PDF

Britų filosofas dr. Antony Flew buvo žymus ateizmo šalininkas, aktyviai dalyvavęs debatuose. Vis dėlto, pastarųjų 30-ties metų moksliniai atradimai privertė jį padaryti išvadą, kurios jis negalėjo paneigti. 2004 metų gruodžio mėnesį nufilmuotame vaizdo interviu jis pareiškė: „Aukštesnis intelektas yra vienintelis tinkamas gyvybės kilmės ir gamtos sudėtingumo paaiškinimas“.1 Jo išvadoje buvo labiausiai remiamasi atradimais, susijusiais su DNR. Toliau pateikiama, kodėl.

DNR, esanti mūsų ląstelėse, yra labai panaši į sudėtingą kompiuterinę programą.

Kairėje esančioje nuotraukoje matote nulių ir vienetų (vadinamų dvejetainiu kodu) eilę, kuri sudaro kompiuterinę programą. Šių nulių ir vienetų seka ir tvarka yra tai, kas priverčia atitinkamai veikti programą.

Kompiuterinis
programavimas:
Photo of binary code computer programming in defined order, just like God has ordered the design of the human body and universe.
DNR
kodas:
Photo of DNA chemicals CGTA in ordered rows, much like computer binary code, to show that God designed DNA in the human body.

Tokiu pat principu DNR sudaryta iš keturių pagrindinių azoto bazių: A, T, G ir C. Panašiai kaip ir nuliai su vienetais, šios raidės žmogaus ląstelėse sudėliotos taip: CGTGTGACTCGCTCCTGAT ir pan. Tvarka, kuria yra sudėliotos šios raidės, nusako ląstelės veiksmus.

Stebina tai, kad kiekvienoje mažutėlėje mūsų kūno ląstelėje slypi trijų milijardų raidžių kodas!2

Kad lengviau suvoktumėte, kokia galybė informacijos patalpinta vienoje ląstelėje, „perskaityti visą kodą trijų raidžių per sekundę greičiu užtruktų trisdešimt vienerius metus, net skaitant dieną ir naktį, be perstojo.“3 Palaukite, tai dar ne viskas.

Nustatyta, kad 99,9% jūsų DNR yra panaši į bet kurio kito žmogaus genetinę struktūrą.4 Tai, kas esate išskirtinai jūs, susideda iš mažyčio skirtumo toje trijų milijardų raidžių sekoje.

JAV vyriausybė sugeba identifikuoti visus šalies gyventojus pagal devynių skaitmenų socialinį draudimo numerį. O kiekvienoje jūsų ląstelėje slypi unikali DNR struktūra iš trijų milijardų raidžių, priklausanti tik jums. Šis kodas jus identifikuoja ir nuolat nurodo jūsų ląstelėms, kaip elgtis.

Sužinokite, kodėl DNR yra svarbu

„Žmogaus genomo projekto“ (kuris siekė sužymėti žmogaus DNR struktūrą) direktorius dr. Francis Collins teigė, kad „apie DNR galime galvoti kaip apie instrukcinį vadovą, programinę įrangą, esančią ląstelės branduolyje“5

Informacijos specialistė Perry Marshall yra pakomentavusi apie šią sąsają taip: „Niekada neegzistavo kompiuterinė programa, kuri nebuvo suprojektuota... [ar tai] kodas, ar programa, ar per kalbą pasiųsta žinutė – už jos visada slypi sumanus protas.“6

Lygiai kaip ir buvusiam ateistui dr. Antony Flew kilo klausimų, taip ir jūs, dėl šių trijų milijardų raidžių, teisėtai galite savęs paklausti: kas tai sukodavo? Kas šį veikiantį kodą patalpino į ląstelę?

Įsivaizduokite, kad einate pajūriu ir pamatote smėlyje išraižytus žodžius „Mantas myli Miglę“. Juk žinote, kad skalaujančios pakrantę bangos negalėjo to užrašyti – tai padarė žmogus. Tai tiksli ir aiški žinutė. Tokiu pat principu DNR sandara yra sudėtingas trijų milijardų raidžių tekstas, kuris informuoja ir nurodo ląstelės veiklą.

Kaip galima paaiškinti šią sudėtingą kodinę žinutę, tūnančią mūsų ląstelėse?

2000-aisiais birželio 26 d., prezidentas Clinton pasveikino visus baigusius žmogaus genomo sekos nustatymą. Prezidentas Clinton kalbėjo: „Šiandien mokomės kalbą, kuria Dievas sukūrė gyvybę. Švenčiausioji Dievo dovana dėl savo sudėtingumo, grožio ir nuostabumo mus priverčia jausti dar daugiau pagarbos Jam“. Žmogaus genomo projekto direktorius dr. Francis Collins, užlipęs ant pakylos po prezidento, teigė: „Jaučiu pagarbą ir nuolankumą suvokdamas, kad pirmą kartą akies krašteliu žvilgtelėjome į savo pačių instrukcinį vadovą, anksčiau žinomą tik Dievui“.8

Žvelgiant į DNR sandarą žmogaus kūne, akivaizdžiai jaučiamas intelektualus (nepaprastai intelektualus) dizainas.

Pasak Biblijos (kuri yra neapsakomai sudėtinga), Dievas yra ne tik mūsų egzistencijos autorius, bet ir ryšys, suteikiantis prasmę mūsų egzistencijai. Visus nematerialius dalykus, kurių trokštame: pakankamai jėgų bet kuriai situacijai, džiaugsmo, išminties ir žinojimo, kad esame mylimi; Dievas juos mums suteikia, kai Jo klausomės ir Juo pasitikime. Jis yra geriausias ir patikimiausias mūsų gyvenimo vedlys. Kaip ir ląstelės gyvavimui sukūręs DNR, Jis iš meilės parodo mums kelią į sklandų gyvenimą mūsų labui ir vardan Jo šlovės.

Kodėl DNR yra svarbu? Nes tai dar vienas Dievo buvimo įrodymas. Jis suprojektavo mūsų kūnus. Jam taip pat galima patikėti suprojektuoti jūsų gyvenimą. Ar kada nors bandėte užmegzti ryšį su Dievu? Čia paaiškinama, kaip tai galite padaryti: Susipažinti su Dievu.

Tolimesnius argumentus, padėsiančius atsakyti į klausimą „Ar Dievas yra tikras?“ rasite perskaitę straipsnį: „Ar Dievas yra?“

 Kaip galite bendrauti su Dievu…
 Aš turiu klausimą…

(1) Healthy-elements.com/atheists.html (2) Francis S. Collins, Žmogaus genomo projekto direktorius, The Language of God, (Free Press, Niujorkas, NY), 2006, p 1. (3) Ibid. (4) Ibid, p 125. (5) Ibid, p 102. (6) informacijos inžinierė Perry Marshall, cosmicfingerprints.com. (Kitos šio straipsnio sąvokos taip pat gali būti priskirtos Perry Marshall) (7) Francis S. Collins, The Language of God, p 2. (8) Ibid, p 3.


DALINTIS ŠIUO STRAIPSNIU:
WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More