×
IEŠKOTI
KiekvienamStudentui.lt
Saugi vieta užduoti klausimus
 apie gyvenimą ir Dievą
DUK

Kuo Jėzus skiriasi nuo kitų pasaulio religijų?

Trumpa apžvalga, kuo tikėjimas Jėzumi skiriasi nuo kitų populiarių pasaulio religinių tikėjimų.

WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More PDF

Trumpai apžvelkime keletą svarbiausių skirtumų tarp Jėzaus Kristaus ir kitų pasaulio religijų.

1. Jėzus Kristus siekia kurti santykius su mumis. Ar teko būti tokiuose santykiuose, kur buvote tas, kuris viską inicijuodavo pirmas? Tokie santykiai vargina ir dažniausiai netrunka labai ilgai. Geriausi draugai yra tie, kuriems taip patinka būti kartu, kad jie tolygiai investuoja savo laiką, kad išsaugotų tokius santykius. Ne taip kaip religijos, kurios bando pasiekti savo Dievą, su Kristumi matome, kad Dievas bando pasiekti mus. Jėzus Kristus atėjo į žemę: „kad turėtumėte gyvenimą, - kad apsčiai jo turėtumėte.“1 Jis atėjo, kad suteiktų amžinąjį gyvenimą tiems, kurie juo tiki.

2. Jėzus teigė, kad yra Dievas. Jokios pasaulio religijos pagrindinis veikėjas neteigė, kad yra Dievas.

3. Jėzus gyveno tobulą gyvenimą ir savo dieviškumą reiškė stebuklais… išgydydamas neregį, nuramindamas įsismarkavusią audrą jūroje, prikeldamas mirusiuosius, pamaitindamas tūkstančius žmonių. Pasaulio religijų vadovai skelbia įdomias tiesas, tačiau nei vienas iš jų neparodė savo stebuklingos galios taip, kaip kad Jėzus. Jėzus sakė: tikėkite manimi, kad Aš esu Tėve ir Tėvas manyje, arba tikėkite mane dėl pačių darbų!.“2

4. Daugelyje pasaulio religijų žmonės save plaka už nuodėmes arba atlieka ilgus pasiaukojimo ritualus. Jėzus mums siūlo atleidimą, nes Jis, kaip Dievas, sumokėjo už mūsų nuodėmes. „o Dievas mums parodė savo meilę tuo, kad Kristus mirė už mus, kai tebebuvome nusidėjėliai.“3 Visas mūsų nuodėmes Jėzus atpirko užnešdamas jas ant kryžiaus.

5. Jėzus prisikėlė iš numirusių trys dienos po nukryžiavimo. Daugelis religijų kalba apie reinkarnaciją. Jėzus, tuo tarpu, daug kartų sakė, kad bus nukryžiuotas ir po trijų dienų prisikels iš numirusių. Jėzus norėjo viešai įrodyti savo dieviškumą. Romėnai žinojo tai ir paskyrė 11-14 romėnų karių armiją Jėzaus kapui saugoti bei pažymėjo kapą romėnų įspėjamaisiais valdžios ženklais, kad žmonės prie jo nesiartintų. Tačiau po trijų dienų jo kūno nebebuvo ir jis pasirodė daugiau nei 500 žmonių miniai. Jokia pasaulio religija nemini, kad jų pagrindinis atstovas prisikėlė iš numirusių arba sakė, kad taip padarys.

6. Biblijos žinutė yra unikali. Tai nėra poetiškų, nerišlių idėjų rinkinys. Biblija atskleidžia Dievą ir ką jis paruošė mūsų gyvenimams. Ji atskleidžia, kad praeityje kažkas nutiko ir mūsų santykiai su Dievu buvo nutraukti. Joje pateikiama, kaip atkurti tuos santykius ir kodėl mums tai bus naudinga. Galite skaityti santrauką kas apie tai sakoma Biblijoje: „Pažinti Dievą asmeniškai“.

Šiame straipsnyje pateikti tik keletas skirtumų tarp Jėzaus Kristaus ir kitų pasaulio religijų. Norėdami sužinoti daugiau apie pasaulio religijas, skaitykite straipsnį „Atrasti ryšį su Dievu“.

 Kaip galite bendrauti su Dievu…
 Aš turiu klausimą…

(1) Jono 10:10 (2) Jono 14:11 (3) Romiečiams 5:8


DALINTIS ŠIUO STRAIPSNIU:
WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More