×
IEŠKOTI
KiekvienamStudentui.lt
Saugi vieta užduoti klausimus
 apie gyvenimą ir Dievą
DUK

Kodėl Dievas nerodo įspūdingų stebuklų ir neįrodo pats savęs?

WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More PDF

Klausimas: Kodėl šiandien nėra aiškiai matomų stebuklų, kurie be menkiausio šešėlio abejonės pasakytų kiekvienam žmogui pasaulyje: „Tai yra Dievas?“

Mūsų atsakymas: Daugelis iš mūsų nori stiprių, netgi įtikinamų priežasčių tikėti Dievą. Kai kurie žmonės tiki Dievo buvimu dėl stiprių faktinių ir filosofinių priežasčių. Kiti tiki Dievą dėl atsakytų maldų, krypties, kurią Jis davė jiems gyvenime, arba dėl to, kad Dievas pakeitė jų gyvenimą.

Bet kodėl Dievas neparodo savęs aiškiu būdu, kad žmonės patikėtų, kad Jis egzistuoja? Geras atsakymas yra pateiktas Filipo Jansės knygoje „Jėzus, kokio aš niekada nepažinojau“ (psl. 74-80).

Jansė pabrėžė, kad Dievas davė laisvę mums tikėti Juo, arba ne. Jis sako: „Mano tikėjimas kenčia dėl per didelės laisvės ir gundymų netikėti. Kartais aš noriu, kad Dievas mane apstulbintų, kad nugalėčiau savo abejones su tikrumu, tam, kad gautinai įrodytų savo būvimą ir rūpestį. Aš noriu ne dviprasmio Dievo, į kurį aš galėčiau nukreipti savo abejojančius draugus“. Bet toliau jis sako: „Kuo daugiau aš pažįstu Jėzų, tuo daugia esu sujaudintas tuo, ką Dostojevskis vadina apribojimo stebuklu“.

Jėzus galėtų atlikti įspūdingus stebuklus, kad žmonės be jokių abejonių Juo tikėtų. Jis galėtų išgydyti visą miestą per vieną akimirką. Jis galėtų per dieną pastatyti Mičigano Aveniu Čikagoje arba padaryti keletą kvapą gniaužiančių stebuklų, po kurių žmonės būtų priversti tikėti Juo. Dievas visada vertina mūsų laisvą valią, kurią Jis mums davė.

Jensė sako: „Nuostabiausia yra, kad Jis atsisako rodyti stebuklus ir stulbinti mus. Didžiulis Dievo atkaklumas suteikiant žmonėms laisvę yra toks tobulas, kad Jis suteikia mums galimybę gyventi, tarsi Jis neegzistuotų, spjauti Jam į veidą, prikalti Jį prie kryžiaus. Aš tikiu, kad Dievas nori tokiu būdu parodyti, kad joks pirotechninis renginys negalės užtemdyti Jo didybės. Aišku, jėga gali priversti paklusti, bet į meilę gali atsakyti meile. Tai yra tai, ko Dievas nori iš mūsų, ir tai yra priežastis, kodėl Jis mus sukūrė.

Jeigu Dievas parodytų savo galią stulbinančiu būdu, Jis galėtų priversti patikėti Juo ir paklusti Jam. Dievas galėtų įsakyti viską, ką tik nori. Bet ko Jis iš tikrųjų nori iš mūsų? Kad mes pažintume Jį kaip mūsų Tėvą, Draugą, Guodėją, Patarėją, Viešpatį laisva valia, o ne per prievartą.

Jis davė mums daugiau nei priežastį Juo tikėti. Jis neverčia mūsų Jį pažinti. Jėzus sako: „Štai aš stoviu prie durų ir beldžiuosi, jei kas išgirs mano balsą ir atvers duris, aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo“1. Jis įeina į mūsų gyvenimą tik su mūsų leidimu. Jeigu mes nuoširdžiai norime žinoti, kad Jis yra, ir į ką Jis yra panašus, Jis leis save susirasti ir pažinti.

 Kaip galite bendrauti su Dievu…
 Aš turiu klausimą…

(1) Apreiškimo Jonui 3: 20


DALINTIS ŠIUO STRAIPSNIU:
WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More