×
IEŠKOTI
KiekvienamStudentui.lt
Saugi vieta užduoti klausimus
 apie gyvenimą ir Dievą
Dievo egzistavimas

Ar Dievas yra?

Ar Dievas egzistuoja? Šiame straipsnyje pateikiami šeši aiškūs argumentai, patvirtinantys Dievo egzistavimą.

WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More PDF

Pagal Marilyn Adamson

Ar nenorėtumėte, kad kas nors pagaliau pateiktų aiškius įrodymus, patvirtinančius Dievo egzistavimą? Jokio pasakymo: „Tiesiog turi tikėti“. Taigi, vadovaujantis keliais svariais argumentais, bandysiu paaiškinti, kodėl jūs turėtumėte patikėti, jog Dievas yra.

Bet, pirmiausia, apmąstykime tai. Kai kalba pasisuka apie tikėjimą Dievo egzistavimu, Biblija sako, kad buvo žmonių, kurie turėjo pakankamai įrodymų, tačiau pasirinko slopinti tiesos apie Dievą skleidimą.1 Kita vertus, tiems, kurie nori žinoti, ar Dievas tikrai yra, jis sako: „Kai manęs ieškosite visa širdimi, rasite. Jūs surasite mane, ir Aš sugrąžinsiu jus iš nelaisvės“.2 Prieš įsigilindami į toliau pateiktus argumentus, paklauskite savęs, jeigu Dievas egzistuoja, ar norėčiau jį pažinti? O dabar, pereikime prie keleto idėjų pamąstymui…

1. Mūsų planetos sudėtingumas verčia galvoti apie Kūrėją, kuris ne tik sukūrė visatą, bet ir šiandien ja rūpinasi.

Galima rasti begalybę pavyzdžių, rodančių, kad prie visko prisidėjo Dievo ranka. Tačiau čia pateikiama keletas:

Žemė… jos dydis yra tobulas. Žemės dydis ir atitinkama gravitacija sudaro ploną azoto ir deguonies sluoksnį, kuris driekiasi apie 50 mylių virš Žemės paviršiaus. Jei Žemė būtų mažesnė, atmosfera nebūtų įmanoma, visai kaip Merkurijuje. Jei Žemė būtų didesnė, jos atmosferoje būtų laisvojo vandenilio, kaip Jupiteryje.3 Žemė yra vienintelė žinoma planeta, kurios atmosfera yra sudaryta iš tinkamo dujų mišinio, kurio dėka gali augti augalai, gyventi gyvūnai ir žmonės.

Žemę ir Saulę skiria tinkamas atstumas. Atsižvelkite į esamus temperatūrų skirtumus: nuo -34 laipsnių iki +48 laipsnių. Jei Žemė būtų nors kiek labiau nutolusi nuo Saulės, mes sušaltume. Jei būtų arčiau- sudegtumėme. Netgi mažiausias atstumo tarp Žemės ir Saulės pakitimas gyvenimą Žemėje paverstų neįmanomu. Žemė yra tobulai nutolusi nuo Saulės ir sukasi aplink ją beveik 67 000 mph greičiu. Ji taip pat sukasi aplink savo ašį; tokiu būdu visas Žemės paviršius yra šildomas ir šaldomas kasdien.

Ir mūsų mėnulis yra tobulo dydžio bei atstumo nuo Žemės dėl gravitacinės jėgos. Mėnulis yra atsakingas už vandenyno potvynius ir atoslūgius, kuriais palaikomas nuolatinis vandenyno judėjimas ir dėl to mūsų milžiniški vandenynai neužlieja žemynų.4

Vanduo… bespalvis, bekvapis ir beskonis, tačiau joks gyvas organizmas negali be jo išgyventi. Augalai, gyvūnai ir žmonės yra beveik visiškai sudaryti iš jo (apie du trečdalius žmogaus kūno sudaro vanduo). Dabar sužinosite, kodėl vandens savybės yra unikaliai pritaikytos gyvybei:

Tarp jo virimo ir užšalimo temperatūros yra didelis skirtumas. Vanduo mums leidžia gyventi besikeičianč-ios temperatūros aplinkoje, išlaikant pastovią 37 laipsnių kūno temperatūrą.

Vanduo yra universalus tirpiklis. Ši vandens savybė reiškia, kad cheminės medžiagos, mineralai ir mais-tingos medžiagos gali būti pernešamos mūsų kūnu į mažiausias kraujo ląsteles.5

Vanduo taip pat yra chemiškai neutralus. Be jokios įtakos pernešamoms medžiagoms, vandens dėka mūsų organizmas gali pasisavinti ir naudoti maistą, vaistus ir mineralus.

Vanduo turi unikalų paviršiaus įtempimą. Dėka vandens pasipriešinimo gravitacijai ir kilimo į viršų, net ir aukščiausi medžiai yra aprūpinami būtinu vandens kiekiu bei maisto medžiagomis.

Vanduo šąla nuo viršaus į apačią ir plūduriuoja, todėl žuvys gali gyventi žiemą.

Devyniasdešimt septyni procentai viso Žemės vandens yra vandenynuose. Tačiau mūsų Žemėje egzistuoja tokia sistema, kuri pašalina druską iš vandens ir išnešioja vandenį po visą Žemę. Vykstant garavimo procesui, druska yra atskiriama nuo vandens, o kylantis vandenynų vanduo suformuoja debesis, kuriuos veliau vėjas perneša ir vanduo yra paskirsto-mas po žemę; dėl to vyksta vegetacija, aprūpinami gyvūnai ir žmonės. Tai savotiška valymo sistema, kurios dėka yra palaikoma gyvybė planetoje. Tai- perdirbto ir dar kartą panaudojamo vandens sistema.6

Žmogaus smegenys… vienu metu gali apdoroti didelius informacijos kiekius. Jūsų smegenys priima visas matomas spalvas ir objektus, jaučia temperatūrą, pėdų prisispaudimą ant grindų, girdi aplinkui jus sklindan-čius garsus, jaučia sausumą burnoje, netgi jūsų klaviatūros paviršių. Jūsų smegenys saugo ir apdoroja visas jūsų emocijas, mintis ir prisiminimus. Tuo pat metu, jos seka tęstinius jūsų kūno procesus, tokius kaip kvėpavimas, akies voko judėjimas, alkis ir rankų raumenų judesiai.

Žmogaus smegenys apdoroja daugiau nei milijoną pranešimų per sekundę.7 Nuo jų priklauso visos šios informacijos svarba ir santykinai nesvarbios informacijos filtravimas. Ši atrankos funkcija leidžia sutelkti dėmesį ir efektyviai veikti. Smegenys, lyginant su kitais organais, veikia skirtingai. Jos pasižymi sumanumu, gebėjimu mąstyti, jausti, svajoti ir planuoti, veikti bei suprasti kitus žmones.

Akis… gali atskirti septynis milijonus spalvų. Ji gali automatiškai fokusuoti ir tuo pat metu priimti stulbinantį 1.5 milijonų žinučių skaičių.8 Evoliucija remiasi mutacija ir pokyčiais esamuose organizmuose. Tačiau pati evoliucija visiškai nepaaiškina pradinio akies ar smegenų šaltinio — gyvųjų organizmų atsiradimo iš negyvos medžiagos.

2. Visata turėjo prasidėti: kaip tai įvyko?

Mokslininkai yra įsitikinę, kad mūsų visata susikūrė po vieno didelio energijos ir šviesos sprogimo, kurį vadiname Didžiuoju sprogimu. Tai buvo nepaprasta pradžia viskam, kas egzistuoja: visatos susikūrimui, kosmoso pradžiai ir netgi pačiam laikui.

Astrofizikas Robert Jastrow, save laikantis agnostiku, sakė: „Sėkla viskam, kas nutiko, buvo pasodinta tada; kiekviena žvaigždė, kiekviena planeta ir kiekvienas gyvas žemės organizmas pradėjo gyvuoti dėl įvykių, kuriuos pasaktino kosminis sprogimas… Pasaulis pradėjo gyvuoti ir mes negalime nustatyti priežasties, kuri tai paskatino.“9

Steven Weinberg, Nobelio premijos laureatas fizikos srityje apie sprogimo akimirką sakė: „Žemėje vyravo apie šimtus tūkstančių milijonų laipsnių pagal Celsijų siekianti temperatūra… ir pasaulis buvo pilnas šviesos.“10

Pasaulis visada neegzistavo. Jis turėjo kažkaip prasidėti… kas galėjo tai sukelti? Mokslininkai neturi jokio paaiškinimo tokiam staigiam šviesos ir materijos sprogimui.

3. Pasaulis veikia pagal vientisus gamtos dėsnius. Kodėl taip yra?

Didelė gyvenimo dalis gali atrodyti neužtikrintai, tačiau pažvelkite į tai, kas vyksta diena iš dienos: gravitacija išlieka tokia pati, karštos kavos puodelis paliktas ant spintelės atvės, Žemė apsisuka aplink savo ašį per tas pačias 24 valandas ir šviesos greitis išlieka nepakitęs - Žemėje arba toli nuo mūsų esančioje galaktikoje.

Kodėl mes galime apibrėžti nesikeičiančius gamtos dėsnius? Kodėl pasaulis toks tvarkingas, toks patikimas?

„Didieji mokslininkai niekaip negali įminti šios paslapties. Pasauliui negalioja jokia logiška būtinybė paklusti taisyklėms, jau nekalbant apie matematines formules. Ši nuostaba kyla iš supratimo, jog pasaulis neturėtų taip elgtis. Paprasta įsivaizduoti pasaulį, kuriame sąlygos nenuspėjamai pasikeičia kiekvieną akimirką, arba pasaulį, kuriame daiktai gali lengvai pradėti gyvuoti ir taip pat lengvai - pranykti.“11

Richard Freynman, Nobelio premijos laimėtojas už nuopelnus kvantinės elektrodinamikos srityje, sakė: „Kodėl gamtoje tiek daug matematikos yra mįslė… Vien tai, kad egzistuoja taisyklės, yra stebuklas.“12

4. DNR kodas informuoja ir užprogramuoja ląstelės veikimą.

Visos instrukcijos, visi mokymai, visa praktika atsiranda su tam tikru tikslu. Kas nors, kas parašo naudojimosi vadovą, tai daro vedamas tam tikro tikslo. Ar žinojote, kad kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje yra detalus instrukcinis kodas, visai kaip miniatiūrinė kompiuterinė programa? Kaip jau tikriausiai žinote, kompiuterinė programa yra sudaryta iš vienetų ir nulių, kaip čia: 10010101011000. Pagal jų išdėstymą kompiuterinė programa žino, ką reikia daryti. Kiekvienoje ląstelėje esantis DNR kodas yra labai panašus. Jis sudarytas iš 4 cheminių medžiagų, kurias mokslininkai žymi šiais sutrumpinimais: A, T, G ir C. Žmogaus ląstelėje jie yra išsidėstę taip: CGTGT-GACTCGCTCCTGAT ir t.t. Kiekvienoje žmogaus ląstelėje jų yra trys milijardai!

Na, visai kaip jūs galite nustatyti, kad jūsų telefonas pypsėtų dėl tam tikros priežasties, DNR siunčia nurodymus ląstelei. DNR yra trijų milijardų raidžių programa, kuri pasako ląstelei, kaip elgtis. Tai pilnas instrukcinis vadovas.13

Kodėl tai yra taip įspūdinga? Žmogus gali paklausti… kaip ši informacija atsiduria kiekvienoje žmogaus ląstelėje? Tai nėra tik paprastos cheminės medžiagos. Tai yra cheminės medžiagos, kurios siunčia nurodymus ir detaliai nusako, kaip žmogaus kūnas turi vystytis.

Natūralios, biologinės priežastys, jei laikomos paaiškinimu tai nustatytai informacijai, yra nepilnos. Negalima rasti instrukcijos ir tokios tikslios informacijos kaip ši be planinio kieno nors jų sukūrimo.

5. Mes žinome, kad Dievas yra, nes jis siekia mūsų. Jis nuolatos inicijuoja ir skatina mus pas jį atei.

Aš vienu metu buvau ateistė. Ir kaip daugelį ateistų mane labai erzino žmonių tikėjimas Dievu. Kas įdomu apie ateistus yra tai, jog praleidžiame labai daug laiko, skiriame savo dėmesį ir energiją kažkieno, kuo net netikime, egzistencijos paneigimui?! Kas mus skatina taip elgtis? Kai buvau ateistė, savo ketinimus siejau su rūpinimusi tais vargšais, klystančiais žmogeliais… kaip jiems padėti suprasti, kad jų tikėjimas yra visiškas melas. Tiesa pasakius, mane vedė ir kitas dalykas. Prieštaraudama visiems, tikintiems Dievu, buvau vedina smalsumo pamatyti, ar jie gali mane perkalbėti. Dalis mano ieškojimų buvo susijusę su išsivadavimu iš klausimų apie Dievą. Jei galėčiau visiems laikams įrodyti tikintiesiems, kad jie klysta, tada mano misija būtų įvykdyta ir galėčiau toliau gyventi savo gyvenimą.

Nu mi-am dat seama însă care era adevăratul motiv pentru care eram atât de frământată de subiectul „Dumnezeu”… fiindcă El Însuşi îl aducea la lumină. Am ajuns să înţeleg însă că Dumnezeu vrea să fie cunoscut. Ne-a creat ca să-L cunoaştem. Ne-a înconjurat cu dovezi ale existenţei Sale şi ne pune chiar sub ochi această chestiune a existenţei Sale. Parcă nu puteam să nu mă gândesc la posibilitatea existenţei lui Dumnezeu. De fapt, chiar în ziua când m-am hotărât să recunosc că Dumnezeu există, mi-am început rugăciunea astfel: „OK, ai câştigat!” Poate că motivul subtil pentru care ateii sunt deranjaţi de cei care cred în Dumnezeu este că Dumnezeu este Cel care nu îi lasă în pace.

Nesupratau, kad tema apie Dievą buvo tokia spaudžianti mano mintis dėl to, jog Dievas tai skatino. Supratau, kad Dievas nori būti žinomas. Jis mus sukūrė tikėdamasis, kad mes jį pažinsime. Jis apsupo mus įrodymais apie savo egzistavimą ir dažnai iškelia klausimus, dėl savo egzistencijos, mūsų viduje. Jaučiausi taip tarsi negalėčiau pabėgti nuo minties apie Dievo egzistavimą. Tiesą pasakius, dieną, kai pripažinau jo egzistavimą, mano malda prasidėjo su: „Gerai, tu laimėjai…“ Gali būti, kad ateistus taip erzina tikintieji Dievu dėlto, kad Jis juos persekioja.

Ir aš nesu viena tai patyrusi. Malcolm Muggeridge, socializmo ir filosofijos temų autorė, rašė: „Jaučiau, kad ieškant atsakymų, buvau sekama“. C.S. Lewis pasakojo, kad jis pamena kaip “…naktis po nakties jaučiau, kad visos mano mintys sekundei atitolusios nuo darbo, stabiliai ir negailestingai artėjo prie Jo, kurio taip nenorėjau sutikti. Pasidaviau ir pripažinau, kad Dievas yra Dievas, atsiklaupiau ir meldžiausi - tikriausiai tą naktį persivertė labiausiai prislėgtas ir prieštaraujantis atsivertėlis visoje Anglijoje.“

Lewis pradėjo rašyti knygą pavadinimu „Nustebintas džiaugsmo“ (ang. „Surprised by Joy“). Aš neturėjau jokių kitų intencijų, kaip tik teisėtai pripažinti Dievo egzistavimą. Tačiau per sekančius keletą mėnesių nustebau pažinęs, kokia yra Jo meilė man.

6. Ne taip kaip visi kiti Dievo apsireiškimai, Jėzus Kristus yra pats aiškiausias ir tiksliausias Dievo paveikslas mums.

Kodėl Jėzus? Pažvelkite į pagrindines pasaulio religijas ir suprasite, kad Buda, Mohametas, Konfucijus ir Mozė - visi jie save laikė mokytojais arba pranašais. Nei vienas iš jų savęs nelaikė lygiu Dievui. Tačiau Jėzus - laikė. Štai kas skiria Jėzų nuo visų kitų. Jis teigė, kad Dievas egzistuoja ir jūs žvel-giate į jį. Nors jis kalbėjo apie savo tėvą danguje, tai nebuvo daroma, siekiant parodyti jų skirtumus, o kaip tik pabrėžti jų artimą ryšį, būdingą visiems žmonėms. Jėzus teigė, kad bet kas, kas matė Jį - matė jo Tėvą, bet kas, kas tikėjo juo - tikėjo jo Tėvu.

Jis sakė: „Aš – pasaulio šviesa. Kas seka manimi, nebevaikščios tamsoje, bet turės gyvenimo šviesą“14. Jis teigė turįs požymius, būdingus tik Dievui: atleisti žmonėms jų nuodėmes, išlaisvinti juos nuo nuodėmės, suteikti žmonėms gyvenimo pilnatvę ir suteikti amžiną gyvenimą rojuje. Ne taip kaip kiti mokytojai, kurie rėmėsi savo žodžiais, Jėzus nukreipė žmones į save. Jis nesakė: „sekite mano žodžiais ir rasite tiesą“. Jis sakė: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane“.15

Kokį įrodymą Jėzus pateikė teigdamas apie savo dieviškumą? Jis padarė tai, ko žmonės negali padaryti. Jėzus darė stebuklus. Jis gydė žmones… aklą, luošą, kurčią, netgi prikėlė keletą žmonių iš numirusių. Jis buvo stipresnis už daiktus… sukūrė maistą iš oro, kuriuo pamaitino tūkstantinę žmonių minią. Jis parodė savo pranašumą prieš gamtą… vaikščiojo ant vandens, įsakė audrai nurimti. Žmonės sekė Jėzų visur, nes jis visada atsižvelgdavo į jų norus, darydamas stebuklus. Jis sakė, kad, jei nenorite tikėti tuo, ką sakau, bent jau tikėkite stebuklais, kuriuos matote.16

Jėzus Kristus pristatė Dievą kaip švelnų, mylintį, suprantantį mūsų savanaudiškumą ir trūkumus, tačiau labai norintį palaikyti ryšį su mumis. Jėzus atskleidė, kad nors jis mus mato kaip nusidėjėlius, kuriuos reikia nubausti, jo meilė mums nugalėjo ir jis mums yra paruošęs kitą planą. Dievas pasirodė žmogaus pavidalu ir priėmė bausmę už mūsų nuodėmes. Skamba absurdiškai? Galbūt, bet daugybė mylinčių tėvų paaukotų savo gyvybę dėl vėžiu sergančio vaiko. Biblijoje sakoma, kad mes mylėsime Dievą dėl to, kad jis pirmiausiai parodys meilę mums.

Jėzus mirė už mus, kad mums būtų atleista. Iš visų žmonijai žinomų religijų, tik per Jėzų matysite Dievą siekiantį žmonijos, leidžiantį mums palaikyti ryšį su juo. Jėzus parodo stebuklingą meilės galią, patenkina mūsų poreikius, traukia mus prie savęs. Dėl Jėzaus mirties ir atgimimo, šiandien jis mums dovanoja naują gyvenimą. Mums gali būti atleista, galime būti pilnai priimti ir nuoširdžiai mylimi Dievo. Jis sako: „Aš amžina meile tave pamilau, todėl esu tau ištikimas.“17 Štai koks yra Dievas.

Ar Dievas egzistuoja? Jei norite žinoti, ištirkite Jėzų Kristų. Mums yra pasakyta: ,,Nes Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą.“18

Dievas mūsų neverčia juo tikėti, nors galėtų. Vietoj to, jis mums davė pakankamai įrodymų savo egzistavimui patvirtinti tam, kad mes juo patys patikėtumėme. Žemės tobulas atstumas nuo saulės, unikalios che-minės vandens savybės, žmogaus smegenys, DNR, žmonių, liudijančių Dievo pažinimą, skaičius, Maudimas širdyse ir mintyse, kylantis iš noro sužinoti, ar Dievas yra, Dievo norėjimas būti pažintam per Jėzų Kristų. Jei norite žinoti daugiau apie Jėzų ir priežastis, kodėl juo tikėti, kviečiame skaityti: Ne aklas tikėjimas.

Jei norite užmegzti ryšį su Dievu dabar, galite tai padaryti.

Tai yra jūsų sprendimas ir jokio vertimo čia negali būti. Bet jei norite, gauti Dievo atleidimą bei pradėti kurti santykius su juo, galite tai padaryti jau dabar prašydami jo atleidimo ir pakviesdami jį į savo gyvenimą. Jėzus pasakė: „Štai Aš stoviu prie durų ir beldžiu: jei kas išgirs mano balsą ir atvers duris, Aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo, o jis su manimi.“19 Jei norite tai padaryti, bet nežinote, kaip visa tai išreikšti žodžiais, galite pradėti taip: „Jėzau, ačiū tau, kad mirei už mano nuodėmes. Tu žinai mano gyvenimą ir kad man reikia atleidimo. Dabar aš tavęs prašau man atleisti ir ateiti į mano gyvenimą. Noriu tave pažinti iš tikrųjų. Ateik į mano gyvenimą dabar. Ačiū, kad nori kurti ryšį su manimi. Amen“.

Dievas santykius su jumis laiko nuolatiniais. Kalbėdamas apie visus juo tikinčius, Jėzus Kristus sakė: „Manosios avys girdi mano balsą; Aš jas pažįstu, ir jos seka paskui mane. Aš duodu joms amžinąjį gyvenimą; jos nepražus per amžius, ir niekas jų neišplėš iš mano rankos.“20

Atsižvelgiant į šiuos faktus, galima teigti, kad mylintis Dievas egzistuoja ir gali būti pažintas intymiai ir asmeniškai.

 Aš ką tik patikėjau savo gyvenimą Jėzui…
 Aš norėčiau pakviesti Jėzų į savo gyvenimą ir noriu apie tai sužinoti daugiau…
 Aš turiu klausimą…

(1) Romiečiams 1:19-21 (2) Jeremijo 29:13-14 (3) R.E.D. Clark, Creation (Londonas: Tyndale leidykla, 1946), p. 20 (4) „The Wonders of God's Creation“, Moody mokslo institutas (Čikaga, IL) (5) Ibid. (6) Ibid. (7) Ibid. (8) Hugh Davson, „Physiology of the Eye“, 5-as leidimas (Niujorkas: McGraw Hill, 1991) (9) Robert Jastrow; „Message from Professor Robert Jastrow“; LeaderU.com; 2002. (10) Steven Weinberg; „The First Three Minutes: A Modern View of the Origin of the Universe“; (Basic Books,1988); p 5. (11) Dinesh D'Souza „What's So Great about Christianity“; (Regnery leidykla, Inc, 2007, 11 skyrius). (12) Richard Feynman „The Meaning of It All: Thoughts of a Citizen-Scientist“ (Niujorkas: BasicBooks, 1998), 43. (13) Francis S. Collins „Human Genome“ projekto vadovas ir „The Language of God“ autorius, (Free Press, Niujorkas, NY), 2006 (14) Jono 8:12 (15) Jonas 14:6 (16) Jono 14:11 (17) Jeremijo 31:3 (18) Jono 3:16 (19) Apsireiškimo 3:20 (20) Jono 10:27-29


DALINTIS ŠIUO STRAIPSNIU:
WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More