•  Į pradžią >> Kasdienybė >> Stresas ir Paskaitų Tvarkaraštis

Stresas ir Paskaitų Tvarkaraštis

Brandon Markette

E. Kordiukovo nuotr.

Vos tik prasideda naujas semestras, viskas visada būna taip pat. Prabėgus vos kelioms dienoms, per kiekvieną paskaitą sužinome, kiek rašto darbų turėsime parašyti. Iš pirmo žvilgsnio tie ateities darbai neatrodo labai gąsdinantys. Vis dėlto, juk jų nėra tiek jau daug, ar ne? Juk vos keli puslapiai. O, baigiantis savaitei, visi tie namų darbai parodo vieną siaubingą tiesą. Nei vienas profesorius nesuvokia, jog ne vien tik jo disciplina yra dėstoma universitete.

Stresas – reikia palengvėjimo

Jei žiūrime į visą semestrą, tai toks krūvis atrodo didelis, bet įmanomas. Šešiolika savaičių, pripažinkime, yra pakankamai atlikti visam tam darbui. Bet, geriau pagalvojus, taip nėra. Matote, paskaitos nėra vienintelis dalykas, kurį matome savo gyvenime. Kai kurie studentai dirba, daugelis iš mūsų turi atsakomybių vaikinų ar merginų klubuose. Ak, ir nepamirškite, kad mes turime ir socialinių poreikių. Pamažu darosi akivaizdu, kad mes nebegalime susitvarkyti su visu tuo darbu. Jei nors vieną dieną ištariame: „Et, padarysiu tai vėliau“, po to turime atlikti dvigubai daugiau darbo. Per tarpinę sesiją mes kaip fanatikai skubame pabaigti savo skaitymo sąrašus bei atlikti užduotis ir, jei labai pasiseks, pasikartoti visą informaciją testams. Mes geriame litrus kavos ir energetinio gėrimo tik tam, kad liktume pakankamai žvalūs pabaigti tai, ką pradėjome skaityti ar rašyti. Kai priartėja baigiamųjų egzaminų savaitė, mes esame per inčą arčiau to, jog ne tik įvykdytume paskirtas užduotis, bet ir prarastume savo sveiką protą. Tad ką daryti vargšui studentui?

Stresas – žingsniai palengvėjimo link

Aš radau atsakymą, kuris yra Jėzus. Jis yra pasakęs šiuos žodžius: „Ateikite pas mane visi, kurie vargstate ir esate prislėgti: aš jus atgaivinsiu! Imkite ant savo pečių mano jungą ir mokykitės iš manęs, nes aš romus ir nuolankios širdies, ir jūs rasite savo sieloms atgaivą. Mano jungas švelnus, mano našta lengva“1. Jis žino, koks sunkus gali būti gyvenimas, ir jis nori ištiesti tau pagalbos ranką. Kai mes pasitikime Juo, Kristus pažada padėti mums surasti tą poilsį, kurio taip labai reikia mūsų sieloms.

Iš tiesų aš nenoriu šaukti: „Tikėkite Jėzumi ir visos jūsų problemos išsispręs!“, nes tai netiesa. Vis dėlto Jėzus Kristus siūlo mums kitą požiūrį į susidariusias situacijas. Kai aš į viską žiūriu kitoje šviesoje, suvokiu, kad studijos yra labai svarbios, bet kažkada jos pasibaigs. Mano santykis su Dievu, priešingai, yra amžinas. Taip, egzaminai ir baigiamieji darbai yra svarbu, bet jie nėra esminė sąlyga mano egzistavimui.

Stresas – sprendimas dėl palengvėjimo

Nors aš tuojau turėsiu baigiamuosius egzaminus, aš vis vien daugiausiai dėmesio kreipiu į Jėzų ir santykius su Juo. Aš kasdien skiriu laiko pasimelsti ir skaityti Bibliją, o tai stiprina mūsų santykį, padeda man tinkamai susidėlioti prioritetus. Per šias dienas aš melsdamasis atiduodu savo naštas, stresą ir spaudimą Dievui. Kaip Jis ir pažadėjo, Jis paima dalį naštos nuo mano pečių, o likusią padeda nešti.

Stresas – palengvėjimo rezultatai

Aš pamenu, kaip aš vienais metais ruošiausi egzaminams, kai pajusdavau, jog turėčiau skirti daugiau laiko skaityti Bibliją, o ne medžiagą egzaminams. Aš turbūt pusė laiko, kurį turėjau, praleidau besimelsdamas ir skaitydamas Bibliją. Kitą laiką aš mokiausi taip, kaip visada. Sunku paaiškinti, kaip Dievas atsakė į tas maldas. Mano atmintis tapo tiesiog fenomenali. Tapo kur kas lengviau įsiminti faktus. Žinoma, taip neatsitinka ruošiantis visiems egzaminams, bet aš tikiu, kad tai Dievas padeda man per stresinius gyvenimo periodus. Kaip Jėzus ir sakė „Ateikite pas mane visi, kurie vargstate ir esate prislėgti...“

Cituoti ar kopijuoti šias mintis be autoriaus sutikimo ar žinios draudžiama.

(1) Evangelija pagal Matą 11: 28 – 30

Kaip galite bendrauti su Dievu
Klausk


   Į PRADŽIĄ   PUSLAPIO VIRŠUS   KONTAKTAI    © KiekvienamStudentui.lt
© KiekvienamStudentui.lt      Į PRADŽIĄ       PUSLAPIO VIRŠUS       KONTAKTAI